کرمان

پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان خبر داد:

آموزش 3 هزار و 850 نفر در خانه های هلال

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از برگزاری دوره های آموزش همگانی در 142 خانه هلال در سراسر استان خبر داد و گفت: سه هزار و 850 نفر در رده های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با مباحث امدادوکمک های اولیه و مخاطرات آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح با اشاره به اینکه حوادث و بلایا سالیانه جان صدها هزار نفر را می‌گیرد، گفت: هر یک از حوادث و بلایا ‌برای شهروندان و امکانات جامعه عواقب طولانی ‌مدت به همراه دارد.

وی با اشاره به اهمیت افزایش آمادگی و تاب آوری روستاییان و حاشیه نشین شهرها در مقابله با حوادث و بحران ها افزود: در طی یک ماه گذشته با همکاری 90 نفر از مربیان مجرب جمعیت هلال احمر استان کرمان در 142 خانه هلال دوره های آموزش همگانی برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: سه هزار و 850 نفر در رده های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با مباحث امداد و کمک های اولیه و مخاطرات آشنا شدند.

فلاح با اشاره به اینکه شهرستان سیرجان با آموزش بیش از 600 نفر در سطح استان در رتبه اول قرار دارد، تصریح کرد: در طی یک ماه گذشته 679 نفر در رده سنی کودکان، 770 نفر در رده سنی نوجوانان، 910 نفر در رده سنی جوانان و یک هزار و 491 نفر در رده سنی بزرگسال در خانه های هلال آموزش دیدند.

لازم به ذکر است مرحله اول برگزاری دوره های آموزش همگانی تا پایان شهریورماه در خانه های هلال استان ادامه خواهد داشت.

کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *