کرمان

پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400

توسط خانه هلال لاستیک بارز انجام شد؛ برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل

رزمایش پدافند غیرعامل با مشارکت نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان و اعضای داوطلب و آموزش دیده خانه هلال گروه صنعتی بارز به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ سومین رزمایش پدافند غیرعامل گروه صنعتی بارز استان کرمان با مشارکت جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان و اعضای آموزش دیده داوطلب خانه هلال لاستیک بارز و با حضور فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان و مدیرعامل گروه صنعتی بارز به مناسبت هفته پدافند غیرعامل توسط خانه هلال گروه صنعتی لاستیک بارز برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در این رزمایش با اشاره به اهمیت برگزاری مانورهای آموزشی در حوزه پدافند غیرعامل افزود: هدف از اجرای این مانورها گفتمان سازی و فرهنگ سازی است و اگر آحاد جامعه آموزش های لازم را ببینند، سطح هوشیاری مردم نیز افزایش خواهد یافت.

رضا فلاح افزود: اگر در پدافند غیرعامل زیرساخت ها و همه موضوعات در نظر گرفته شود؛ آموزش های همگانی ضرورت انکار ناپذیر پدافند غیرعامل است.

وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل یک موضوع توانبخشی است و نیاز به همراهی آحاد جامعه دارد، اظهار کرد: امروز جمعیت هلال احمر به عنوان تنها سازمان رسمی غیردولتی عملیات امدادرسانی کشور در هنگام بروز  هرگونه سانحه طبیعی و غیرطبیعی آمادگی کامل دارد که نقش خود را ایفا کند.

فلاح به برنامه ریزی، پیش بینی، شناخت تهدیدها، حفظ بقاء و پیشگیری تاکید کرد و گفت: آمادگی همگانی در برابر بحران های طبیعی و غیرطبیعی گواه بر این دارد که جمعیت هلال احمر یک ماهیت غیرعاملی دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اهمیت راه اندازی خانه های هلال افزود: در هر روستا یک خانه هلال ایجاد کردیم تا فرهنگ مقابله با حوادث در استان ارتقا پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بر حضور مخلصانه و مؤمنانه در کمک به مردم تأکید دارند، افزود: ایجاد خانه هلال در کارخانجات در سراسر استان در حال انجام است و کارخانه لاستیک بارز اولین بنگاه اقتصادی در کشور است که خانه هلال در آن راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: بنگاه های اقتصادی در پشتیبانی و امدادرسانی حوادث، بازوی بسیار مهمی برای جمعیت هلال احمر محسوب می شوند.

وی در پایان به اجرای طرح آمران سلامت در اپیدمی مبارزه با پیک سوم کرونا اشاره کرد و گفت: این طرح با مشارکت اعضای جوانان و داوطلبان در 180 پایگاه ثابت و سیار در سراسر استان در مکان شلوغ و پر ازدحام با هدف آموزش و تشویق مردم در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی از 5 لغایت 15 آبان ماه جاری اجرا می شود.

 

 تصاویر : خبرگزاری تسنیم*

کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *