کرمان

پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400

طرح آموزش همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در خانه های هلال کرمان اجرا می شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در اولین جلسه کمیته اجرایی خانه های هلال استان گفت: طرح آموزش همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در خانه های هلال در سطح استان کرمان اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح در جلسه کمیته اجرایی خانه هلال از اجرای طرح آموزش همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در خانه های هلال استان خبر داد و گفت: این طرح با هدف ایجاد تاب آوری مردم مناطق و محلات در برابر آسیب های محیطی، حوادث و سوانح در سراسر استان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه جذب و تربیت داوطلبان و تیم های قدرتمند آموزش دیده از دیگر اهداف این برنامه آموزشی است، افزود: این طرح مبتنی بر نیاز محلی آموزش گروه های مختلف جامعه بر اساس رده سنی و نیازشان در زمینه کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در خانه های هلال اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه فاز اول این طرح به مدت 2 ماه و در 127 خانه هلال در استان کرمان اجرا می شود، خاطرنشان کرد: بعد از اتمام این دوره اعضای آموزش دیده ضمن سازمان دهی در تیم های جوانان، امدادگران و داوطلبان سایر آموزش های رسمی جمعیت هلال احمر را می بینند و با شرکت در مانورهای محلی و سایر برنامه های مخصوص داوطلبان، آمادگی جامعه را در برابر حوادث و بلایا تقویت می کنند.

 

کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *