کرمان

آمادگی جمعیت هلال احمر کرمان در مقابله با آسیب های اجتماعی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در دیدار با دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان بیان کرد: آماده هرگونه همکاری و همراهی جهت مقابله با آسیب های اجتماعی هستیم.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح بیان کرد: جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین خیریه بین المللی در طی سال های گذشته جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود جدی پیدا کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت بسیار خوب اعضای جوانان در اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی افزود: اگر دغدغه مقابله با این نوع آسیب ها در همه مدیران شکل گیرد، بدنه آن سازمان هم در مبارزه با آسیب های اجتماعی همسو خواهد شد.

وی با اشاره اینکه همواره بعد از بحران ها و حوادث طبیعی شاهد آسیب های روحی و روانی هستیم، خاطرنشان کرد: با راه اندازی تیم های تخصصی سحر زیر نظر یونیسف، اقدامات بسیار خوبی توسط جمعیت هلال احمر در این حوزه انجام شده است.

وی با اشاره به حضور تیم سحر استان کرمان در حوادث گوناگون ملی خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر در تمامی برنامه های پیگشیری و مقابله با آسیب های اجتماعی در کنار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خواهد بود.

فلاح افزود: هم چنین طرح های ملی "یاس (یاران آسیب ستیز)" و "توانمندسازی و تحول اجتماع محور 2020 محله" در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط جمعیت هلال احمر در حال برگزاری است.  

دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان در این دیدار بیان کرد: مجموعه پرافتخار هلال احمر استان کرمان با اجرای برنامه های بسیار مفید و کاربردی در حوزه اجتماعی، فرهنگی، آموزشی بسیار خوش درخشیده است.

احمد دهقانی ضمن قدردانی از خدمات جمعیت هلال احمر استان کرمان خاطرنشان کرد: روحیه مجاهدت و تلاش نیروهای داوطلب هلال احمر بسیار ارزشمند و ستودنی است.

وی تصریح کرد: جنس ماموریت های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در راستای کاهش آلام بشری با ماموریت های جمعیت هلال احمر در این حوزه همخوانی دارد.

وی با اشاره به اینکه امروزه سبک زندگی و آلام بشری از جنس بیماری های روحی و روانی است، گفت:  در مراحل اولیه در بحران ها و حوادث شاهد اضطراب و استرس و در ادامه شاهد آسیب های اجتماعی هستیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش از طریق بازی و تجربه در ذهن کودکان و نوجوانان شکل می گیرد، افزود: به طورکلی آموزش از طریق حواس ذهنی اثربخشی بیشتری دارد.

دهقانی در ادامه با اشاره به اینکه شهدای مبارزه با مواد مخدر الگو و نمونه بسیار خوبی برای جوانان  هستند، خاطرنشان کرد: راه و رسم این شهدای دفاع و امنیت کشور باید گسترش پیدا کند.

 

 

 

کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *