کرمان

برگزاری چهار دوره تخصصی پایه اصول پیمایش و ناوبری در عملیات جستجو و نجات در کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از برگزاری چهار دوره تخصصی پایه اصول پیمایش و ناوبری در عملیات جستجو و نجات ویژه 120 نفر از امدادگران در مرکز استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح بیان کرد: چهار دوره تخصصی پایه اصول پیمایش و ناوبری در عملیات جستجو و نجات ویژه 120 امدادگر و نجاتگر در طی 2 دوره مجزا در مرکز کشوری آموزش های تخصصی امدادونجات جمعیت هلال احمر استان در حال برگزاری است.

وی با اشاره به بروزرسانی آموزش ها به منظور عملکرد مناسب و به موقع در حوادث افزود: هدف از برگزاری این دوره آموزشی کاهش زمان عملیات جستجو و نجات، افزایش سرعت عمل و دسترسی سریع تر به حادثه دیدگان، آشنایی به انواع محیط های عملیاتی و محدودیت ها، توانایی حفظ ایمنی و حضور در محیط های آبی و... است.

او خاطرنشان کرد: فراگیران در این دوره با مفاهیم اصول گام برداری، ناوبری  جی پی اس، اصول سنگ نوردی، حمایت بدنی، مخاطرات، هواشناسی، بیماری و گزش ها آشنا شدند.

فلاح با اشاره به اینکه 2 دوره اول از مورخ 20 لغایت 22 تیرماه جاری در حال برگزاری است، تصریح کرد: 2 دوره دوم از مورخ 22 لغایت 24 تیر ماه برگزار می شود.

 

 

کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *