کرمان

تقویت و تداوم دوره های آموزشی هلال احمر کرمان در نیروهای مسلح/ آموزش بیش از 34 هزار سرباز

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به آموزش بیش از 34 هزار و 400 سرباز و کارکنان وظیفه گفت: دوره های آموزشی هلال احمر در نیروهای مسلح کرمان با جدیت و تداوم بیشتر اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح با اشاره به تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: در راستای تحقق شعار "هرخانواده ایرانی یک امدادگر" دوره های آموزشی خودامدادی، دگر امدادی و مواجه با بلایای طبیعی در مرکز آموزش شهید علیرضا اشرف گنجویی (05) و شهید باهنر کرمان با جدیت و تداوم در سال جاری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت مهارت آموزی و توانمندسازی جوانان افزود: فرصت خدمت وظیفه عمومی برای امر آموزش سربازان جوان بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به آموزش 34 هزار و 400 سرباز و کارکنان وظیفه در سال جاری خاطرنشان کرد: همکاری و ایفای نقش در فرآیند و برنامه های طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و حمایت از برنامه های آموزش جمعیت هلال احمر از موضوعات مهم این تفاهم نامه است.

فلاح با اشاره به قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح تصریح کرد: افزایش بهره وری، استفاده بهینه از اوقات فراغت، تعامل و ایفای نقش کارکنان وظیفه در حوزه امدادونجات از اهداف این تفاهم نامه است.

او اظهار داشت: هم چنین در سال های گذشته نیز 8 هزار سرباز و کارکنان نظام وظیفه با آموزه های امدادوکمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات آشنا شدند.

لازم به ذکر است در دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با مدیران ارشد مرکزهای آموزشی 05 و شهید باهنر کرمان در حوزه آموزش سربازان، کارکنان وظیفه و خانواده های آنان، تجهیز کلاس آموزشی شهید باهنر باغین، برگزاری مانور امدادونجات و راه اندازی خانه هلال در منطقه سرآسیاب کرمان برنامه ریزی شد.

کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *