کرمان

پنجشنبه 09 بهمن 1399

دسترسی مربیان دادرس کرمان به گروه های آموزشی در شبکه شاد

در نشست مشترک معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان و معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان؛ دسترسی مربیان دادرس به گروه های آموزشی دانش آموزان در شبکه شاد مهیا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ صبح امروز جلسه هم اندیشی نحوه برگزاری نهمین دوره طرح ملی دادرس در کرمان با حضور معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر و معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان در محل اداره کل آموزش و پرورش کرمان برگزار شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه سازمان جوانان و معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در این جلسه بیان کرد: این تفاهم نامه پیرامون طرح ملی دادرس (دانش‌آموز آماده در روزهای سخت) و المپیاد آماده (المپیاد مهارت‌های امدادی دادرسان هلال احمر) انعقاد شده است.

ابراهیم بابایی افزود: سطح ایمنی کاهش خطر پذیری و پیامدهای ناشی از وقوع حوادث در مدارس کشور با تربیت تیم‌های دانش‌آموزی آماده، توسعه و ترویج ظرفیت‌های خود امدادی و سازماندهی تیم‌های اولیه مدیریت بحران با محوریت آموزش همگانی، توسعه همکاری‌های بین بخشی در موضوع سلامت و ترویج فرهنگ ایمنی از جمله اهداف این تفاهم‌نامه همکاری است.

وی با اشاره به ایجاد زیرساخت های آموزشی در فضای مجازی و شبکه شاد جهت دسترسی دانش آموزان به محتواهای درسی خاطرنشان کرد: با ایجاد گروه دادرس در شبکه شاد و حضور مربیان این طرح در این گروه ها، محتواهای آموزشی بارگذاری و دانش آموزان با سرفصل های امدادی آشنا خواهند شد.

بابایی تصریح کرد: در سال تحصیلی 1400-1399 طرح ملی دادرس در 350 مدرسه در سراسر استان کرمان در شبکه اجتماعی شاد با همکاری معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش اجرا خواهد شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در این جلسه با اشاره به اهمیت فراگیری مباحث آموزشی دادرس برای دانش آموزان و استقبال مدارس از اجرای این طرح بیان کرد: با ایجاد گروه های آموزشی دادرس توسط مدیران مدارس و بارگذاری مطالب آموزشی استاندارد و با کیفیت در بستر شبکه شاد نهمین دوره طرح ملی دادرس در سطح استان با موفقیت اجرا خواهد شد.

میرزاحسینی با اشاره به آموزش اولیای مدرسه و سازماندهی آنان در قالب تیم های تخصصی افزود: با بهبود شرایط شیوع ویروس کرونا، با اجرای طرح عملیاتی مدارس به عنوان محل تجمع امن، این مراکز آموزشی به امکانات اولیه امدادی مجهز خواهند شد.

لازم به ذکر است در این جلسه روسای ادارات پیش دبستانی و دانش آموزی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر و اداره سلامت و تندرستی اداره کل اموزش و پرورش استان کرمان نیز حضور یافتند.

 

کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *