کرمان

رتبه های اول و دوم امدادرسانی در حوادث متعلق به کرمان است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در حاشیه بازدید استاندار و جمعی از مسئولین استانی از بخش های مختلف آموزشی، درمانی و امدادی هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر استان کرمان در حوزه امدادرسانی در حوادث جاده ای و سیل به ترتیب رتبه های اول و دوم را در کشور دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ صبح امروز استاندار کرمان با همراهی معاون هماهنگی امور عمرانی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری و هیات همراه و هم چنین مدیرعامل گروه صنعتی بارز و هیات همراه از بخش های مختلف مجتمع بهداشت، درمان و توانبخشی، مرکز بین المللی آموزش های تخصصی امدادونجات و پایگاه امدادی پشتیبانی جنوبشرق جمعیت هلال احمر استان کرمان بازدید کردند.

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در حاشیه بازدید مسئولین استانی گفت: جمعیت هلال احمر کرمان در حوزه رهاسازی در حوادث جاده ای و امدادرسانی در سیل به ترتیب رتبه های اول و دوم را در سطح کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات و فعالیت های جمعیت هلال احمر داوطلب محور است، افزود: تمامی خدمات امدادی، عام المنفعه و بشردوستانه این جمعیت توسط اعضای داوطلب ارائه می شود.

او با اشاره به اینکه استان کرمان مجموعه ای از حوادث مختلف را در طی سال های اخیر تجربه کرده است، خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر متولی امدادونجات در حوادث طبیعی و پشتیبان دستگاه های امدادی در حوادث غیرطبیعی است.

این مقام مسئول به پوشش امدادی جمعیت هلال احمر استان کرمان در حوادث ملی و بین المللی اشاره کرد و گفت: هلال احمر متولی جمع آوری و توزیع کمک های مردمی در زمان بحران به حادثه دیدگان است.

فلاح با اشاره به تقویت ناوگان ترابری، لجستیک و پایگاه های امدادونجات جمعیت هلال احمر در جنوب استان تصریح کرد: پوشش امدادی سریع و به موقع نیروهای هلال احمر در ساعات اولیه حوادث بزرگ استان باعث آرامش بخشیدن به حادثه دیدگان می شود.

وی افزود: بهترین داروخانه های هلال احمر کشور متعلق به استان کرمان است که در شهرستان های کرمان، رفسنجان و سیرجان فعالیت می کنند.

فلاح با اشاره به توسعه، گسترش و تقویت خدمات درمانی و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان کرمان در سطح استان اظهارداشت: خانه های هلال جمعیت هلال احمر نیز با هدف آموزش و توانمندسازی اهالی این مناطق در روستاها راه اندازی شده است.

وی با اشاره به همراهی و حمایت بنگاه های اقتصادی از خدمات بشردوستانه و عام المنفعه جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: ایجاد قرارگاه امدادونجات با همکاری سپاه و ارتش در سطح استان یکی دیگر از موفقیت های جمعیت هلال احمر در ارائه خدمات به آسیب دیدگان در حوادث داخلی استان است.

او در ادامه به آموزش نیروهای مسلح، رانندگان و سایر آحاد جامعه در حوزه امداد و کمک های اولیه اشاره کرد و گفت: پایگاه های امدادونجات جاده ای نقش بسیار مهمی در رهاسازی آسیب دیدگان در خودروهای حادثه دیده، انتقال و اسکان در راه ماندگان در محورهای مواصلاتی دارد.

این مقام مسئول با اشاره به خدمات امدادی و درمانی جمعیت هلال احمر در ایام اربعین در کشور عراق خاطرنشان کرد:  همیشه در همه عرصه ها این نهاد بین المللی در راستای خدمت به نیازمندان تلاش مضاعفی کرده است.

وی با اشاره به حمایت های درمانی و دارویی جمعیت هلال احمر از خانواده های نیازمند و کم برخوردار گفت: واردات 90 درصد واکسن کرونا از دیگر خدمات بین المللی جمعیت هلال احمر است.

کارخانه لاستیک بارز همیشه همراه و حامی جمعیت هلال احمر استان کرمان است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در حاشیه بازدید مدیرعامل گروه صنعتی لاستیک بارز از بخش های مختلف مرکز بین المللی آموزش های تخصصی امدادونجات و پایگاه امدادی پشتیبانی جمعیت هلال احمر افزود: کارخانه صنعتی لاستیک بارز یکی از حامیان همیشگی و همراه جمعیت هلال احمر استان کرمان در ارائه خدمات امدادی و عام المنفعه در طی سال های اخیر بوده است.

فلاح در ادامه به ضرورت دائمی شدن پایگاه امدادونجات جاده ای لاستیک بارز اشاره کرد و گفت: این پایگاه حوادث جاده ای، مفقودی، سقوط در چاه و .. را در محورهای مواصلاتی کرمان- بافت، کرمان-بردسیر و کرمان-ماهان را پوشش می دهد.

کارخانه لاستیک بارز یک ظرفیت امدادی برای جمعیت هلال احمر

ضیایی مدیرعامل گروه صنعتی بارز کرمان در حاشیه این بازدید بیان کرد: مجموعه 3 هزار نفری لاستیک بارز به عنوان اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر ظرفیت بسیار مناسبی برای امدادرسانی و ترویج فرهنگ خودامدادی در استان هستند.

وی با اشاره به اهمیت فراگیری آموزه های امدادی افزود: وظیفه اصلی ما  ارتقای فرهنگ ایمنی است تا در زمان حوادث شاهد کاهش آسیب های مالی و جانی باشیم.

وی با اشاره به فعالیت مستمر خانه هلال این مجموعه خاطرنشان کرد: توانایی همراهی جمعیت هلال احمر در امدادرسانی حوادث از ظرفیت های کارخانه لاستیک بارز کرمان است.

 

 

 

کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *