کرمان

رهاسازی 496 دستگاه خودوری گرفتار در سیل توسط هلال احمر کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به 9 روز عملیات امدادرسانی در مناطق متاثر از پدیده مانسون در نقاط مختلف استان گفت: در این عملیات های امدادونجات 496 دستگاه خودروی گرفتار در سیل توسط نیروهای هلال احمر رهاسازی شده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح با اشاره به 9 روز عملیات امدادرسانی در مناطق متاثر از پدیده مانسون در نقاط مختلف استان بیان کرد: نیروهای هلال احمر تا کنون 496 دستگاه خودروی گرفتار در سیل را رهاسازی کردند.

وی با اشاره به امدادرسانی جمعیت هلال احمر به بیش از 8 هزار و 380 نفر حادثه دیده از سیل افزود: نیروهای امدادی این جمعیت 880 نفر را در مناطق امن اسکان دادند.

وی به تخلیه آب 469 منزل مسکونی اشاره کرد و گفت: 7 نفر در حوادث سیل اخیر دچار مصدومیت و توسط نیروهای جمعیت هلال احمر امدادرسانی شدند.

این مقام مسئول با اشاره به حضور 690 امدادگر و نجاتگر در عملیات امدادرسانی سیل تصریح کرد: تا کنون 2 هزار و 127 بسته غذایی (72ساعته)، یک هزار و 575 کیلوگرم نایلون، 2 هزار و 76 تخته پتو، 662 تخته موکت، یک هزار و 170 بطری آب معدنی، 166 دستگاه چادر امدادی و سایر اقلام زیستی در بین حادثه دیدگان از سیل در سراسر استان توسط جمعیت هلال احمر توزیع شده است.

فلاح با اشاره به بیشترین امدادرسانی در شهرستان رفسنجان خاطرنشان کرد: 2 هزار و 650 حادثه دیده در 28 شهر و روستا از خدمات جمعیت هلال احمر در این شهرستان بهره مند شدند. 

لازم به ذکر است عملیات امدادونجات در سیلاب های اخیر ادامه دارد.

کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *