کرمان

پنجشنبه 09 بهمن 1399

طرح ملی یاس در کرمان افتتاح شد

آیین افتتاحیه طرح ملی یاس با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و جمعی از پرسنل این ۲ دستگاه در محل جمعیت هلال احمر استان کرمان برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ آیین افتتاحیه طرح ملی یاس با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعی از پرسنل این ۲ دستگاه در محل جمعیت هلال احمر استان کرمان به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در این مراسم با اشاره به اینکه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های فعالیت‌های عام المنفعه و بشردوستانه جمعیت هلال احمر محسوب می‌شود، بیان کرد: طرح ملی یاس با مشارکت و همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعیت هلال احمر با هدف ارائه آموزش شیوه های مواجهه با بحران ها و بلایای طبیعی و با بهره گیری از ظرفیت خانه های هلال اجرا خواهد شد.
رضا فلاح افزود: این طرح در راستای انجام ماموریت های بشردوستانه و عام المنفعه دو مجموعه خدمت رسان به اقشار محروم اجرا می شود، و از ظرفیت افراد مورد حمایت های مالی و معنوی کمیته امداد به عنوان نیروهای داوطلب اجرا می شود. 
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های جمعیت هلال احمر در زمینه آموزش و توانمندسازی افراد مجری در این طرح خاطرنشان کرد: شیوه‌های مواجهه با بحران‌ها و بلایای طبیعی، روش های پیشگیری موثر از آسیب های اجتماعی در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر با ساماندهی افراد آموزش‌دیده در خانه‌های هلال از اهداف اجرای این طرح است. 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: ارتقای عزت نفس و پذیرش مسئولیت اجتماعی در بین مخاطبان، حضور مخاطبان در عرصه ها و فعالیت های اجتماعی، ایجاد انگیزه در زمینه امداد و کمک های اولیه، آشنایی با حوادث و سوانح، ترویج خود امدادی و دگر امدادی، ارتقای سطح دانش و مهارت مخاطبان در خصوص امداد و کمک های اولیه و آشنایی از  اهدف های اجرای این طرح به شمار می رود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان با اشاره به اینکه مددجویان نخبه پرور هستند، بیان کرد: تاثیرگذاری نخبگان کمیته در حوادث و اکیپ های اجتماعی به عنوان حامیان کمیته امداد در بحران ها و محرومیت ها محسوب می شوند. 
یحیی صادقی افزود: 120 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد هستند که 60 درصد این آمار مربوط به بانوان است. 
وی با اشاره به اینکه کارآفرینی و ایجاد مشاغل خانگی در اقتصاد خانواده های تحت پوشش کمیته بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: امدادرسانی به آسیب دیدگان در فاز اول اجرای طرح یاس محسوب می شود اما در حوزه آسیب های اجتماعی مددجویان نیز با فراگیری آموزه های اجتماعی و فرهنگی در این حوزه بازوی بسیار مهمی برای کمیته به شمار می آیند. 
وی تصریح کرد: افراد بهره مند از آموزش‌های هلال احمر در صورت بروز بحران می توانند خود، خانواده و اعضای محله را از بحران نجات دهند که در طرح یاس با ارائه آموزش های اجتماع محور فرد توان انجام کار مشارکتی را پیدا می کند که منجر به ایجاد هماهنگی و افزایش تاب آوری در ابعاد محلی می شود.
گفتنی است طرح ملی یاس با ارایه آموزش های اجتماع محور؛ مددجویان توان انجام کار مشارکتی را پیدا می کنند و موجب ایجاد هماهنگی و افزایش تاب آوری در بعد محلی می شود.
کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *