کرمان

پنجشنبه 09 بهمن 1399
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان؛

آموزش در حوادث و تهدیدات بسیار مهم است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در جلسه کارگروه امدادونجات شورای پدافند غیرعامل بیان کرد: آموزش در حوادث و تهدیدات بسیار مهم است.

 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ جلسه کارگروه امدادونجات شورای پدافند غیرعامل با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل، رئیس کارگروه امدادونجات و اعضای این کارگروه با هدف بررسی رزمایش آمادگی دستگاه های اجرایی در برابر تهدیدات و اقدامات انجام شده در خصوص حفاظت فیزیکی اماکن و تاسیسات در محل جمعیت هلال احمر استان کرمان برگزار شد. 
 
رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان و رییس کارگروه امدادونجات شورای پدافند غیرعامل استان در این جلسه بیان کرد: آموزش در حوادث و تهدیدات بسیار مهم است.
 
وی با اشاره به اینکه صیانت از مردم یکی از اهداف بسیار مهم کارگروه امدادونجات شورای پدافندغیرعامل است، افزود: آموزش، آمادگی و پیشگیری موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
 
وی با اشاره به برگزاری رزمایش های متفاوت توسط دستگاه های اجرایی در هفته پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: میزان آمادگی دستگاه ها در برابر تهدیدات در این رزمایش ها به خوبی سنجیده شده است.
 
رییس کارگروه امدادونجات شورای پدافند غیرعامل با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح ملی حاج قاسم سلیمانی در خصوص مبارزه باشیوع ویروس کرونا تصریح کرد: با همت و تلاش دستگاه های مجری این طرح خوشبختانه تا کنون  شیوع این ویروس در حال کنترل است. 
 
فلاح با اشاره به نوع تهدیدات و شیوه اجرای آن توسط دشمن افزود: در کارگروه امدادونجات؛ آموزش ها با نگاه تخلیه اضطراری نیز مورد بررسی و ارزشیابی قرار خواهد گرفت. 
 
رئیس کارگروه امدادونجات شورای پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: آموزش و برگزاری مانور های دور میزی و میدانی گام های موثری در توانمندسازی و کسب آمادگی دستگاه های امدادی است. 
 
سلاجقه مدیرکل پدافند غیرعامل در این جلسه با اشاره به اینکه شناخت ظرفیت ها با موضوع کارگروه امدادونجات یک اصل مهم است، گفت: در پدافندغیرعامل همه پیش بینی ها باید انجام شود تا غافلگیر نشویم.
 
وی با اشاره به اینکه در کارگروه امدادونجات تیم سازی حائز اهمیت است، افزود: آموزش و تمرین با تهدیدهای نوین توسط مانورهای متعدد اثرگذار است.
 
وی خاطرنشان کرد: امدادونجات، اطفا حریق و بهداشت و درمان از مسائل بسیار مهم در زمان وقوع حوادث و واحدهای صنعتی است. 
 
وی با اشاره به اینکه تهدیدات بیولوژیکی، اتمی و خشکسالی در کشور بسیار حائز اهمیت است، افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید در این شرایط در همه زمینه ها آماده باشیم.
 
سلاجقه گفت: رزمایش های بسیار خوبی در کرمان انجام شده است که نشان از آمادگی دستگاه های دخیل در حوزه امدادونجات بوده و این موضوع می طلبد که در مانورهای پدافندغیرعامل تخصصی تر عمل کنیم.
کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *