کرمان

18 کیلومتر پیمایش برای نجات فردی در ارتفاعات منطقه عشایری کوهبنان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از تلاش 8 ساعته و پیمایش 18 کیلومتری امدادگران این جمعیت برای نجات و انتقال یک زن 56 ساله بیمار در منطقه عشایری و صعب العبور کوهبنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح بیان کرد: در طی اعلام مرکز اورژانس  کرمان مبنی بر مصدومیت یک نفر در منطقه صعب العبور کوهستانی کمسار واقع در روستای پابدانای کوهبنان و عدم دسترسی به فرد مذکور، بلافاصله 2 تیم امدادونجات از مرکز شهرستان و پایگاه امدادونجات گردنه خراسانی راور به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه این عملیات به مدت 8 ساعت به طول انجامیده است، افزود: این زن 56 ساله در اثر بیماری قلبی و فشار خون بالا دچار مشکل حاد شده بود که به دلیل سکونتش در منطقه عشایرنشین کوهستانی و صعب العبور و هم چنین عدم تردد هیچ گونه وسیله نقلیه به آن منطقه، نیروهای امدادی هلال احمر این فرد را به صورت زمینی انتقال دادند.

فلاح با اشاره اینکه این عملیات از ساعت 7 صبح امروز پنج شنبه مورخ 27 مردادماه جاری آغاز شده است، خاطرنشان کرد: امدادگران با پیمایش 18 کیلومتری مسیر صعب العبور عشایری کمسار ( مسیر دسترسی به مصدوم و انتقال به پایین دست کوه) مصدوم را به نیروهای اورژانس تحویل دادند.

لازم به ذکر است این عملیات امدادونجات در ساعت  15 امروز به پایان یافته است.

 

 

کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *