کرمان

پنجشنبه 09 بهمن 1399

بیست و یکمین خانه هلال شهرستان کرمان در روستای رحیم آباد افتتاح شد

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان بیان کرد: بیست و یکمین خانه هلال شهرستان کرمان در روستای رحیم آباد از توابع بخش چترود با حضور معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ هادی سلطانی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان با اشاره به اینکه خانه های هلال به صورت داوطلب محور اداره می شوند، بیان کرد: بیست و یکمین خانه هلال شهرستان کرمان در روستای رحیم آباد از توابع بخش چترود با حضور معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان افتتاح شد.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان کرمان در این مراسم با اشاره به اینکه خانه هلال رحیم آباد دویست و یکمین خانه هلال استان است، بیان کرد: جمعیت هلال احمر یک نهاد مردمی است و خدمات داوطلبانه به عنوان یکی از اصول نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، تاثیر به سزایی در گسترش و نهادینه سازی فرهنگ مشارکت‌های مردمی دارد.

حسین سام زاده محور خدمات داوطلبانه را حلقه اتصال جمعیت هلال احمر و اقشار مختلف مردمی، متخصصان و نخبگان جامعه توصیف کرد و گفت: راه اندازی خانه‌های هلال در محلات شهری، بخش‌ها و روستاها فرصت مناسبی برای اشاعه اهداف جمعیت هلال احمر است.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان در ادامه با اشاره به اینکه افتتاح خانه‌های هلال تاثیر زیادی در گسترش و نهادینه کردن آموزش‌های خودامدادی و دگرامدادی دارد، افزود: انجام فعالیت‌های عام المنفعه و بشردوستانه در میان اقشار مختلف مردم به ویژه مناطق دوردست، از اهداف راه اندازی خانه های هلال در مناطق روستایی و حاشیه شهرها است.

سلطانی خاطرنشان کرد: تجمیع فعالیت‌های اعضای جوانان، داوطلبان و امدادگران در قالب یک تشکیلات منسجم و چابک از دیگر اهداف راه اندازی خانه‌های هلال است.

کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *