کرمان

یکشنبه 09 آذر 1399

خانه هلال ورزشکاران هلال احمر کرمان افتتاح شد

خانه هلال ورزشکاران جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان با حضور فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ صبح امروز با حضور رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان خانه هلال ورزشکاران شهرستان کرمان افتتاح شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در مراسم افتتاحیه خانه هلال ورزشکاران شهرستان کرمان بیان کرد: خانه‌های هلال با هدف تحقق شعار داوطلب محوری و بهره مندی از مشارکت افتخاری و داوطلبانه افراد علاقه‌مند با هدف حمایت از زندگی و سلامت آحاد افراد جامعه با ارائه آموزش‌های امدادی و خدمات داوطلبانه به نیازمندان در شرایط عادی و بحرانی در سطح روستا و محلات شهری راه اندازی و افتتاح می شوند.

وی با اشاره به سهیم بودن مردم در امر امدادرسانی به آسیب دیدگان در حوادث و شرایط اضطراری افزود: مسئولان خانه های هلال با شناسایی مناطق آسیب پذیر شهری و روستایی با برنامه ریزی مناسب در جهت رفع آسیب ها، تقویت نیروی انسانی آموزش دیده و تجهیزات در تمر امدارسانی به موقع در زمان اضطرار موفق خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه مدیریت شرایط اضطراری از دغدغه های بسیار مهم دستگاه های امدادی است، خاطرنشان کرد: افزایش تاب آوری و پاسخگویی سریع در ساعات اولیه حوادث، تشکیل تیم های محلی و امدادی بخشی دیگر از اهداف راه اندازی خانه های هلال است.

وی با اشاره به تحقق شعار خانواده آماده، جامعه آماده به عنوان یکی از رسالت های خانه های هلال تصریح کرد: همه اقشار جامعه اعم از کارمند، کارگر، مدیر، کسبه و سایرین می بایست فراگیری آموزه های امدادی را جدی بگیرند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان حضور ورزشکاران را در کنار جمعیت هلال احمر بسیار مهم تلقی کرد و افزود: قهرمانان عرصه ورزشی در همه حوزه ها علی الخصوص در زمان جمع آوری کمک های مردمی در زمان بحران ها بازوی مهمی برای هلال احمر در تسریع امدادرسانی ها خواهند بود.

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: توانمندسازی جوانان در عرصه های امدادی و بشردوستانه بسیار مهم و حائز اهمیت است.

 وی با اشاره به اینکه حضور ورزشکاران و جوانان در جمعیت هلال احمر یک سرمایه بسیار مهم تلقی می شود، افزود: قشر ورزشکار کوهنورد و ناجیان غریق در حوزه های امدادرسانی در حوادث کوهستان و غرق شدگی ها نیروی کمکی بسیار خوب و مهم برای جمعیت هلال احمر محسوب شوند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی امدادی خاطرنشان کرد: مانورهای متعدد آموزشی با موضوعات مختلف امدادرسانی در حوادث نیز با حضور مشترک نیروهای هلال احمر و ورزشکاران با هدف افزایش آمادگی و هماهنگی نیروها ضروری است.

پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در این مراسم با اشاره به انعقاد تفاهم نامه فی مابین جمعیت هلال احمر و اداره کل ورزش و جوانان بیان کرد: این دو دستگاه دارای بیشترین عضو جوان هستند که می بایست با برنامه ریزی و با اجرای برنامه های متنوع آموزشی و تفریحی اوقات فراغت جوانان را غنی سازی کنند.

وی خاطرنشان کرد: ورود جمعیت هلال احمر به موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی و آموزش مهارت های زندگی برای اعضای جوانان بسیار ستودنی است.

کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *