کرمان

شنبه 09 اسفند 1399

اجرای مانور لحظه صفر در جمعیت هلال احمر استان کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: مانور دورمیزی لحظه صفر با سناریوی زلزله ۵.۵ ریشتری در مکانی از توابع تمامی شعب جمعیت هلال احمر استان کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح با اشاره به وسعت و شرایط خاص جغرافیایی کرمان بر روی گسل های نسبتا زیاد و خاص بیان کرد: مانور دورمیزی لحظه صفر با سناریوی زلزله ۵.۵ ریشتری در مکانی از توابع تمامی شعب جمعیت هلال احمر استان کرمان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این مانور در روز دوشنبه ۶ بهمن ماه ۹۹ در ساعت ۱۵:۲۰ برگزار شد: بررسی میزان اثربخشی و کارآیی برنامه آمادگی و مقابله، افزایش مهارت ها، ارزیابی تعامل بین بخشی دستگاه ها و سازمان ها از اهداف برگزاری این مانور دور میزی است.

فلاح خاطرنشان کرد: ارزیابی آموزش های صورت گرفته، آمادگی تمامی شعب جمعیت هلال احمر استان در مقابل حوادث غیر مترقبه، میزان آمادگی تیم های عملیاتی شعب و بهبود بخشیدن به هماهنگی درون سازمان و برون سازمانی از دیگر اهداف این مانور است.

وی تصریح کرد: بر اساس این مانور ۱۰ نفر مصدوم و چندین نفر در زیر آوار محبوس شده اند و ۲۰ درصد جمعیت روستاهای اطراف که دارای بیشترین جمعیت هستند نیاز به اسکان و تغذیه اضطراری دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه زیر ساخت های مناطق حادثه دیده هیچ گونه خسارتی ندیدند، افزود: پس از اتمام مانور اقدامات جمعیت هلال احمر برای پاسخگویی به این حادثه با جزییات مربوطه بررسی و عنوان شد.

فلاح در پایان بیان كرد: برگزاری مانورهای منظم در لحظه صفر، در سنجش توان نیروهای مدیریتی و امدادی در رویارویی با حوادث احتمالی و سرعت عمل نیروهای امدادی در نجات جان مصدومان نقش مهمی دارد.

کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *