کرمان

شنبه 09 اسفند 1399

رییس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر؛ ضرورت تامین اعتبارات جمعیت هلال احمر از منابع پایدار

مهدی ولی پور رییس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر در دیدار با استاندار و نمایندگان مردم شهرستان های کرمان، راور، بافت، رابر و ارزوئیه بیان کرد: با توجه به حجم انتظارات و سطح پوشش خدمات و امدادرسانی جمعیت هلال احمر در حوادث طبیعی و غیرطبیعی، به تامین و تخصیص اعتبارات متناسب از محل منابع پایدار نیازمندیم.

وی افزود با توجه به حادثه خیزی کشور، نیاز به تقویت و بروز رسانی تجهیزات امدادی و منابع انسانی آموزش دیده داریم.
وی با اشاره به افزایش وظایف و تکالیف جمعیت هلال احمر در بعضی از حوادث که قبلا جز وظایف تکلیفی این جمعیت نبوده است، افزود: برای اینکه در کشور آمادگی کامل برای امدادرسانی داشته باشیم نیازمند به تقویت و بروز رسانی ناوگان ترابری، تجهیزات، نیروی انسانی و تقویت ذخایر امدادی در انبارهای سراسر کشور هستیم و این موضوع مستلزم تامین بودجه تخصیصی است.
ولی پور ضمن قدردانی از حمایت ها و توجهات نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نسبت به دغدغه های جمعیت هلال احمر تصریح کرد: با تدبیر و چاره اندیشی مجلس شورای اسلامی در حوزه امدادونجات نیازمند ردیف بودجه ای ثابت و مجزایی هستیم تا در امدادرسانی هوایی و زمینی در سراسر کشور بر اساس انتظارات و وظایف تعریف شده عمل کنیم.
وی با اشاره به اینکه سازمان امدادونجات متولی وظایف حاکمیتی محول شده به جمعیت هلال احمر است، افزود: فعالیت های مجموعه جمعیت هلال احمر بر ۲ بخش داوطلبانه و حاکمیتی است که در بخش حاکمیتی پوشش حوادث طبیعی و غیرطبیعی در قالب شبکه پایگاه های امدادونجات در سطح داخل و در صورت نیاز در خارج از کشور انجام می شود.
وی اظهار کرد: توسعه و گسترش ناوگان امدادونجات، امداد هوایی و تشکیل تیم های تخصصی امدادونجات و بهداشت و درمان اضطراری  از جمله اقدامات بسیار مهمی است که بعد از زلزله تاسف بار بم تاکنون در جمعیت هلال احمر انجام شده است.
ولی پور با اشاره به کمبود نیروی انسانی در حوزه امدادونجات گفت: کمتر از ۴ هزار نیروی کادر در سراسر کشور در شعب، پایگاه های امدادونجات و مراکز EOC فعالیت می کنند و می بایست  بر اساس وظایف و ماموریتهای محوله در سطح متناسب با انتظارات افزایش یابد.
 وی افزود: طبق آخرین بررسی ها، به منظور تقویت و نوسازی ناوگان امدادی و تجهیزات تخصصی، سازمان امداد و نجات هلال احمر، نیازمند ۱۴ هزار میلیارد اعتبار هستیم  تا در حوزه های مختلف بتواند به صورت بهینه پاسخگوی حوادث و سوانح باشد.

کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *