کرمان

هلال احمر؛ دوستدار طبیعت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در جلسه با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: هلال احمر دوستدار طبیعت است، ترویج و فرهنگ سازی منابع طبیعی بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح بیان کرد: هلال احمر دوستدار طبیعت است و ترویج فرهنگ سازی منابع طبیعی بسیار حائز اهمیت است. 
وی افزود: بهره گیری از توانمندی های جوامع محلی به ویژه اعضای جوانان و جلب مشارکت آنان در فعالیت های داوطلبانه و بشردوستانه با هدف حفظ، احیاء، توسعه، ترویج و فرهنگ سازی منابع طبیعی بسیار حائز اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی نسبت به محیط زیست از جمله پوشش گیاهی، درختان و جنگل ها باید توجه ویژه ای داشت، خاطرنشان کرد: شادی ما حتماً در کنار شادابی درختان و محیط زیست ما خواهد بود.
فلاح تصریح کرد: امروز اگر محیط زیست ما دچار مشکل شود، سلامت مردم، جامعه، مسائل اجتماعی و حتی امنیتی ما در معرض خطر قرار می گیرد.
این مقام مسئول با اشاره به انعقاد همکاری دو جانبه هلال احمر و منابع طبیعی گفت: ترویج و گسترش فرهنگ منابع طبیعی از طریق جلب مشارکت های عمومی مردم و نیروهای داوطلب هلال احمر، مشارکت جوانان در فعالیت های بشردوستانه در زمینه حفظ، احیاء و توسعه منابع طبیعی استان کرمان با رویکرد فرهنگی، ترویجی و آموزشی، تقویت روحیه تعاون، مسئولیت پذیری اجتماعی، نوع دوستی و ترغیب جوانان به مشارکت در امور داوطلبانه و بشردوستانه در حوزه منابع طبیعی از اهداف مهم این تفاهم نامه است.
وی با اشاره به اجرای این طرح در شهرستان های بردسیر، کرمان، شهربابک، ریگان، بم و ماهان تصریح کرد: 300 نفر با آموزه های امداد و کمک های اولیه، قوانین و مقررات منابع طبیعی، طرح های مرتع داری، آبخیزداری، حفاظت از منابع طبیعی، آشنایی با قوانین منابع طبیعی آشنا شدند.
لازم به ذکر است در حاشیه این مراسم معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان نیز عضو افتخاری همیار طبیعت شد.
کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *