کرمان

پنجشنبه 09 بهمن 1399
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان؛

کمیت و کیفیت آموزش های همگانی حائز اهمیت است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در جلسه مشترک با مدیرعامل مجتمع مس سرچشمه بیان کرد: جمعیت هلال احمر به عنوان متولی آموزش های همگانی به کمیت و کیفیت آموزش با هدف کاهش هزینه ها در زمان حوادث توجه می کند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح با اشاره به اینکه کرمان پهناورترين استان کشور محسوب می شود، گفت: 18 گسل در استان کرمان فعال است که از شمال به جنوب و شرق به غرب امتداد دارد.
وی با اشاره به گستردگی محورهای مواصلاتی و وقوع 67 درصد حوادث جاده ای در سطح استان افزود: به علت حجم بالای تصادفات در استان هر ساله از لحاظ آمار عملیات رهاسازی؛ کرمان جزء 5 استان اول در کشور است.
فلاح خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر به عنوان متولی آموزش های همگانی به کمیت و کیفیت آموزش با هدف کاهش هزینه ها در زمان حوادث توجه می کند.
وی با اشاره به آمادگی جمعیت هلال احمر برای آموزش پرسنل مجتمع مس سرچشمه تصریح کرد: آمادگی و افزایش تاب آوری و تشکیل تیم های تخصصی امدادی در مجموعه عظیم مس سرچشمه از اهداف برگزاری دوره های آموزشی است.
وی گفت: جمعیت هلال احمر در حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اقدامات بسیار خوبی در سطح استان ارائه کرده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به راه اندازی مرکز جامع توانبخشی در شهرستان رفسنجان افزود: راه اندازی این مرکز و تامین داروهای خاص با هدف تسکین آلام بشری و سلامت انسان ها بر اساس نیات واقفین انجام می شود.
وی با اشاره به اهمیت نقش بنگاه های اقتصادی خاطرنشان کرد: با همکاری و هماهنگی مجتمع مس سرچشمه  سایت مخابرات رادیویی و ارتباطات جمعیت هلال احمر برای شهرستان های رفسنجان، انار و شهربابک در این مجتمع راه اندازی شد.
در حوزه مسئولیت های اجتماعی؛ جمعیت هلال احمر را همراهی می کنیم
مدیرعامل مجتمع مس سرچشمه در این جلسه بیان کرد: همه اقدامات و فعالیت های جمعیت هلال احمر در راستای خدمت به مردم و نیازمندان است.
وی افزود: مس سرچشمه در حوزه مسئولیت های اجتماعی سعی می کند با همراهی جمعیت هلال احمر، نقش خود را به نحو احسن ایفا کند.
وی با اشاره به راه اندازی تیم بحران در مجتمع مس سرچشمه در طی 2 سال اخیر خاطرنشان کرد: با برگزاری دوره های آموزشی ویژه پرسنل و تشکیل تیم های تخصصی امدادونجات، آمادگی این مجتمع در زمان حوادث افزایش می یابد.
وی تصریح کرد: موقوفات جمعیت هلال احمر رفسنجان دامنه گسترده ای دارد و جمعیت در اجرای نیات واقفین تا کنون کارهای موثری در این حوزه اجرا کرده است.
وی به عضویت داوطلبانه پرسنل این مجتمع اشاره کرد و گفت: مراکز بهداشتی و توانبخشی و همچنین پایگاه های امدادونجات جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان را حمایت می کنیم تا در زمان بحران ها و حوادث اقدامات امدادی و درمانی به موقع صورت گیرد.
لازم به ذکر است این جلسه با حضور جمعی از اعضای هیات مدیره و شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان در شهرستان رفسنجان برگزار شد و از همکاری و خدمات ارزنده مجتمع مس سرچشمه قدردانی شد.

کلمات کلیدی
فاطمه پاک سرشت
تهیه کننده:

فاطمه پاک سرشت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *